Zapraszamy do współpracy

Franczyza z Donbud

Otwórz z nami własny Salon Płytek

WARUNKI WSPÓŁPRACY

Od czego zacząć? Określmy warunki naszej wspólnej współpracy! Jeśli chcesz nowego pomysłu na biznes – alternatywą jest salon płytek i wyposażenia łazienkowego DONBUD. Spotkajmy się i omówmy wszystkie składowe biznesu w franczyzie. Opowiedz nam swoim rejonie, miejscowości, o swoim doświadczeniu zawodowym i wiedzy. Opisz swój pomysł, lokal i jego otoczenie, wskaż posiadany kapitał na start. My opowiemy Ci o naszej wizji firmy, przedstawimy produkty, opowiemy o marże i przewidywanych dochodach z działalności.

Wspólnie ułożymy plan sukcesu na Salon Płytek i wyposażenia łazienek DONBUD. Stworzymy biznes plan, znajdziemy w nim mocne i słabe strony planowanego biznesu. Pomożemy oszacować szanse i zagrożenia płynące z lokalizacji, konkurencji, zaangażowania, które mogą pojawić się w realizacji wspólnego projektu franczyzy.

PODPISANIE UMOWY FRANCZYZOWEJ

Podpisanie umowy franczyzowej to podstawowy i najistotniejszy dokument regulujący wspólne ustalenia mające na celu współdziałanie zmierzające do otwarcia Salonu Płytek i wyposażenia łazienkowego DONBUD.

Dzięki umowie franczyzowej prościej i łatwiej będzie nam ze sobą współpracować, ponieważ umowa ustalana jest indywidualnie dla konkretnego Salonu, uwzględnia różnice w lokalizacji jak i regionalne upodobania i potrzeby klientów Salonu. Dzięki indywidualnemu podejściu do tworzenia Salonu Płytek i wyposażenia łazienkowego DONBUD w formie franczyzy, każdy utworzony Salon jest tworzony dla potrzeb potencjalnych klientów.

TWORZENIE SALONU PŁYTEK I WYPOSAŻENIA ŁAZIENKOWEGO DONBUD

Tworzenie Salonu rozpoczniemy od dostosowania lokalu do współczesnych wymogów aranżacyjnych przestrzeni. Lokal wyposażać będziemy w uzależnieniu od jego wielkości, lokalizacji i preferencji w produkty cenionych producentów. Dlatego współdziałać będziemy z producentami asortymentu handlowego, który znajdzie się w sprzedaży w tworzonym Salonie Płytek i wyposażenia łazienkowego DONBUD. Każde spotkanie przekładać będzie się w tworzonym projekcie Salonu. Ustalimy miejsca i ilość boksów łazienkowych, aranżacji, dobierzemy asortyment stosownie do potrzeb rynkowych, przestrzeni lokalu i trendów łazienkowych. Będziemy wspólnie dostosowywać przestrzeń lokalu, tworzyć Salon i pracować nad jego nowoczesny designem.

Czas budowy Salonu Płytek i wyposażenie łazienkowego DONBUD to około 2-3 miesiące od momentu wejścia ekip budowlano-wykończeniowych. Przez ten czas nadzorujemy zakres i jakość prac, wprowadzamy ewentualne poprawki.

Ustalimy termin otwarcia twojego nowego Salonu Płytek i aranżacji łazienek DONBUD.

 

WSPARCIE I SZKOLENIE

W okresie gdy podpisaliśmy umowę franczyzową i trwa tworzenie nowego Salonu Płytek i wyposażenia łazienkowego DONBUD masz czas na szkolenie produktowe i sprzedażowe.
Nauka przez praktykę zdecydowanie jest najlepsza. Dlatego proponujemy możliwość praktycznej obserwacji i indywidualnego doświadczenia praktycznego w naszych Salonach. Praktyczna praca z klientem z udziałem naszych profesjonalistów pozwoli Ci na szybkie poczucie magii sprzedaży płytek i wyposażenie łazienkowego. Będziesz potrafić diagnozować i zaspokajać oczekiwania i potrzeby klientów w swoim nowym, własnym Salonie.

W trakcie szkolenia, a także w trakcie współpracy z nami pomożemy Ci dostarczając wiedzę, odpowiadając na twoje zapytania. Dostarczymy materiały, katalogi i inne wspomagające pracę w obsłudze klienta detalicznego, hurtowego i inwestycyjnego.

 

DLACZEGO SALON PŁYTEK I WYPOSAŻENIA ŁAZIENKOWEGO DONBUD?

1. Rozpoznawalna marka DONBUD

DONBUD to od ponad 20 lat firma związana z branżą budowlaną i wyposażenia wnętrz. Przez lata doświadczenia stworzyliśmy model biznesowy pozwalający na kompleksowej obsłudze każdego klienta detalicznego, hurtowego, inwestycyjnego w zakresie oferowania produktów budowlanych, wykończeniowych oraz specjalizacji w Salonach Płytek i wyposażenia łazienkowego z nowoczesnym, innowacyjnym i ponadczasowym wzornictwem, docenianym przez naszych klientów. Profesjonalna wiedza produktowa, handlowa wraz z szeroką ofertą produktów daję gwarancję zaufania pokładanego w nas przez naszych klientów.

2. Sprawdzony model biznesowy

Marka DONBUD to możliwość sprzedaży szerokiego asortymentu z zakresu:
-Hurtowni Materiałów Budowlanych,
-Salonów Płytek i wyposażenia łazienkowego.
Dzięki temu każdemu klientowi: detalicznemu, hurtowemu, inwestycyjnemu możemy zaoferować produkty do budowy domów i ich kompleksowego wykończenia.

Współpracujemy z projektantami, glazurnikami, salonami łazienkowymi, kierownikami budów, inwestorami, co pozwala nam szerokie możliwości prowadzenia dużych inwestycji jak i zatowarowywania małych remontów.

Obsługa wielu kanałów dystrybucji zapewnia stabilizację na rynku wyposażenia wnętrz, zabezpieczając stały poziom marżowości i minimalizując ryzyka utraty przychodów.

3. Wsparcie na każdym etapie rozwoju

W trakcie prowadzenia działalności każdy z naszych franczyzobiorców może liczyć na nasze wsparcie. Pomagamy również w zdobywaniu najnowszej wiedzy produktowej poprzez udział szkoleniach, prezentacjach, czy bezpośrednio u naszego Partnera na salonie franczyzowym.

4. Rozwijaj się wraz z nami

Uważamy, że czas i doświadczenie to elementy, z których trzeba czerpać mądrość w tworzeniu nowych pomysłów biznesowych. Dlatego dziś możesz być z nami i tworzyć własny, wdzięczny pomysł na biznes jako Salon Płytek i wyposażenia łazienkowego DONBUD.

ZASADY FRANCZYZY

Warunki finansowe

 1. Opłata wstępna franczyzowa w kwocie (na dzień 01.07.2021) – 35 000 PLN wartość netto – przekazana w całości na pokrycie kosztów związanych z otwarciem Salonu Płytek i wyposażenia łazienkowego DONBUD.
   
 2. Pozostałe opłaty franczyzowe:
  • Opłata licencyjna – brak
  • Opłata wstępna – patrz pkt. 1
  • Opłata miesięczna – 1 000 PLN (przez pierwsze 3 miesiące od otwarcia salonu opłata zawieszona). Opłata miesięczna jest przekazana na cele reklamowo-marketingowe związane z bieżącym funkcjonowaniem Salonu.
    
 3. Zatowarowanie: Ustalane na odrębnym spotkaniu z Partnerem (finansowanie po stronie franczyzobiorcy).
  • 33% wartości pierwszego zamówienia – termin płatności 30 dni.
  • Następne 33% wartości pierwszego zamówienia – termin płatności 60 dni.
  • Następne 34% wartości pierwszego zamówienia – termin płatności 90 dni.
    
 4. Limit kupiecki ustalany indywidualnie wg zapotrzebowania i zdolności kredytowych franczyzobiorcy.

KRYTERIA

Warunki organizacyjne

Czego oczekujemy od przyszłego partnera franczyzowego:

 • podpisania umowy franczyzowej,
 • wpłaty początkowej na poczet wykonania salonu łazienkowego (wpłata zostanie w 100% przeznaczona na otwarcie salonu),
 • zobowiązanie się do zakupów towarów (płytki ceramiczne, armatura sanitarna, łazienkowa), tylko i wyłącznie od grupy zakupowej DONBUD,
 • posiadanie długoletniego prawa do dysponowania przyszłym lokalem handlowym,
 • zarejestrowanie firmy,
 • zakupienie środka transportu do dostawy towaru dla klienta – min. 3,5 T (ładowność optymalna),
 • zlecenie wykonania stanowiska kasowego według standardów DONBUD,
 • zakupienie:
  • kasy fiskalnej,
  • komputera do sprzedaży, drukarki i innych urządzeń biurowych potrzebnych do prowadzenia działalności handlowej,
  • programu sprzedażowo/magazynowego – (ze stałym dostępem do Internetu),
  • laptopa do obsługi CAD CECORA dla projektanta
WSPOMAGANIE FINANSOWE
Określenie warunków finansowych projektu tworzenia Salonu Płytek i wyposażenia łazienek DONBUD.

WARUNKI FINANSOWE po stronie Franczyzobiorcy:


Opłata wstępna franczyzowa w kwocie (na dzień 01.07.2021) – 35 000 PLN wartość netto – przekazana w całości na pokrycie kosztów związanych z otwarciem Salonu Płytek i wyposażenia łazienkowego DONBUD. W ramach opłaty wstępnej firma DONBUD zobowiązuje się do wyposażenia w aktualną ekspozycje salonu łazienkowego.
 

Ekspozycja zazwyczaj składa się z elementów takich jak:

 • boksy ekspozycyjne, tzw. mini łazienki do prezentacji płytek ceramicznych i armatury,
 • szafy ekspozycyjne najważniejszych polskich i zagranicznych producentów,
 • strefy armatury sanitarnej do prezentacji najnowszych kolekcji 3D, czyli baterii, umywalek, kabin prysznicowych, wanien, mebli łazienkowych, stelaży podtynkowych,
 • ekspozycja kolekcji własnych, kolekcji firm partnerskich,
 • budowa boksu dla projektanta wnętrz.
   
Pozostałe opłaty franczyzowe:
 • Opłata licencyjna – brak
 • Opłata wstępna – (jak określono wcześniej 35.000 PLN netto,
 • Opłata marketingowa – 1 000 PLN netto miesięcznie (od 4 miesiąca).

Opłata marketingowa jest wydatkowana na cele reklamowo-marketingowe związane z bieżącym funkcjonowaniem salonu partnera franczyzowego.

Franczyzobiorca jest zobowiązany do przygotowania lokalu według standardu DONBUD.

Przygotowanie lokalu do otwarcia i prowadzenia salonu łazienkowego DONBUD – wymaga:

 1. Wnętrza około 4 metrów wysokości o powierzchni w kształcie prostokąta – optymalny wymiar to 200-400 m².
 2. Wnętrza salonu odmalowanego na biało/czarno/.
 3. Sufitu nie rzucającego się w oczy, najlepiej odmalowanego na biało lub czarno.
 4. Na podłodze przyklejona wykładzina obiektowa FORZA 963 o gramaturze 850gr/m². W miejscach w których będzie znajdować się ekspozycja z boksów nie musi być wykładziny.
 5. Oświetlenie lokalu – zaleca się użycie oświetlenia Ledex TOP (lub innego o podobnych parametrach), system świetlny liniowy, zawieszany o strumieniu świetlnym 1500-3000 Lm. Specyfikacja mocy przyłączeniowej: 4.42 W/m² = 0.84 W/m²/100 lx.
   
Pozostałe wymagania szczegółowo:
 • Oświetlenie rozłożone równomiernie w alejkach pomiędzy ekspozytorami.
 • Dodatkowym źródłem światła będzie oświetlenie boksów ekspozycyjnych i innych mniejszych elementów ekspozycji płytek i armatury sanitarnej.
 • Nie zalecamy użycia czujek do zapalania światła ze względu na aspekty marketingowe i zły odbiór takiego rodzaju oświetlenia przez klienta.
 • Gniazdka dla elementów ekspozycji umocowane co 10 metrów na każdej ścianie w odległości 30 cm od podłogi.
 • Gniazda elektryczne wiszące z możliwością podłączenia do tzw. wysp ekspozycyjnych od 3 do 6 szt. na cały lokal w zależności od zaakceptowanego projektu ekspozycji.
 • Gniazda do instalacji sprzętu biurowego od 3 do 6 szt. w zależności od ilości miejsc pierwszego kontaktu z klientem.
 • Do lokalu musi być podłączony szybki Internet (preferuje się światłowód).
 • Stanowisko kasowe.
   
Elementy wyposażenia biurowego:
 • 2 komputery,
 • 1 kasa fiskalna z podłączoną drukarką,
 • 1 program sprzedażowo–magazynowy,
 • 1 laptop,
 • 1 kasetka na pieniądze, wysuwana kieszeń na pieniądze,
 • 1 niszczarka do dokumentów,
 • 1 terminal do kart płatniczych,
 • 2-3 fotele dla sprzedawców,
 • 6 krzeseł dla klientów,
 • ekspres do kawy.
   
Elementy małego magazynu:

1 szt. wózek widłowy ręczny (tzw.: paleciak), wózek widłowy do ściągania i wykładania palet. Regały na przynajmniej 18 miejsc paletowych.

Na ladę używamy blatów imitujących beton, nazwa: jasny atelier/ewentualnie biała płyta. Pozostałe elementy są z płyty Kronospan noce Sorrento. Koszty ww. elementów pokrywa franczyzobiorca.

Zatowarowanie ustalane jest na odrębnym spotkaniu z partnerem (finansowanie po stronie franczyzobiorcy).

33% wartości pierwszego zamówienia – termin płatności 30 dni.

Następne 33% wartości pierwszego zamówienia – termin płatności 60 dni.

Następne 34% wartości pierwszego zamówienia – termin płatności 90 dni.

Limit kupiecki ustalany indywidualnie wg zapotrzebowania i zdolności kredytowych franczyzobiorcy. W przypadku nie przyznania limitu kupieckiego przez ubezpieczyciela franczyzodawca dopuszcza możliwość innego zabezpieczenia przewidzianego i zgodnego z prawem polskim. (gwarancja bankowa, weksel, zabezpieczenia hipoteczne).

 

FUNKCJONOWANIE SYSTEMU FRANCZYZY

Salon Płytek i wyposażenia łazienek DONBUD to pomysł na biznes dla osób szukających praktyczności i oryginalności w przestrzeni wyposażenia wnętrz.
Co więcej uczestnictwo w projekcie Franczyzowym DONBUD umożliwia szeroki zakres oferowanych produktów poprzez możliwość oferowania produktów z asortymentu budowlanego. DONBUD to oprócz Salonów z Płytkami i wyposażeniem łazienkowym, także Hurtownia Materiałów Budowlanych.

Osoby przystępujące do sieci franczyzowej DONBUD mogą liczyć na nasze wsparcie w tworzeniu swojego nowego biznesu. Wsparcie takie polega na pomocy w przygotowaniu salonu łazienkowego do funkcjonowania na lokalnym rynku a polega na:

 • przygotowaniu biznesplanu w oparciu o istniejące salony łazienkowe i wielkopowierzchniowe markety na tle potencjalnych klientów ,
 • wyliczeniu bieżących/miesięcznych kosztów w oparciu o aktualne dane na bazie aktywnych jednostek sprzedażowych,
 • wsparcie w zakresie przygotowania i organizacji modelu wynagrodzeń i premii dla przyszłych handlowców salonu,
 • wykonanie projektu wizualnego salonu łazienkowego,
 • przygotowanie i pomoc w wykonaniu salonu łazienkowego,
 • projekt i realizacja reklamy salonu łazienkowego (obrendowanie salonu – kaseton/neon świetlny etc.)
 • przekazanie jednego programu do projektowania łazienek CAD DECOR,
 • przeszkolenie personelu w zakresie znajomości towarów, obsługi klienta, projektowania łazienek,
 • wsparcie i prowadzenie akcji reklamowo-marketingowej na otwarcie salonu łazienkowego,
 • bieżąca pomoc handlowców DONBUD na czas otwarcia salonu łazienkowego,
 • aktywne zatowarowanie salonu łazienkowego – w przypadku „nietrafionych” zakupów – wymiana towaru na rotujący,
 • wsparcie w procesach reklamacyjnych,
 • realizacja bieżących zamówień w internetowym systemie zamówień elektronicznych B2B,
 • transport zamówionego towaru na koszt DONBUD bezpośrednio do salonu łazienkowego,
 • bieżące uaktualnianie oferty handlowej

 

 

 

 

NASZE SALONY

-62-860 Opatówek, ul. Helleny 20

-63-400 Ostrów Wielkopolski, ul. Kaliska 79 (wejście od strony Alei Słowackiego)

 

Hurtowania Materiałów Budowalnych DONBUD

-62-860 Opatówek, ul. Helleny 20

 

 

WARUNKI ORGANIZACYJNE

1. Określenie warunków współpracy

Określmy warunki naszej wspólnej współpracy! Jeśli chcesz nowego pomysłu na biznes – alternatywą jest salon płytek i wyposażenia łazienkowego DONBUD. Spotkajmy się i omówmy wszystkie składowe biznesu w franczyzie. Opowiedz nam swoim rejonie, miejscowości, o swoim doświadczeniu zawodowym i wiedzy. Opisz swój pomysł, lokal i jego otoczenie, wskaż posiadany kapitał na start. My opowiemy Ci o naszej wizji firmy, przedstawimy produkty, opowiemy o marże i przewidywanych dochodach z działalności.

Wspólnie ułożymy plan sukcesu na Salon Płytek i wyposażenia łazienek DONBUD. Stworzymy biznes plan, znajdziemy w nim mocne i słabe strony planowanego biznesu. Pomożemy oszacować szanse i zagrożenia płynące z lokalizacji, konkurencji, zaangażowania, które mogą pojawić się w realizacji wspólnego projektu franczyzy.

2. Podpisanie umowy franczyzowej

Podpisanie umowy franczyzowej to podstawowy i najistotniejszy dokument regulujący wspólne ustalenia mające na celu współdziałanie zmierzające do otwarcia Salonu Płytek i wyposażenia łazienkowego DONBUD.

Dzięki umowie franczyzowej prościej i łatwiej będzie nam ze sobą współpracować, ponieważ umowa ustalana jest indywidualnie dla konkretnego Salonu, uwzględnia różnice w lokalizacji jak i regionalne upodobania i potrzeby klientów Salonu. Dzięki indywidualnemu podejściu do tworzenia Salonu Płytek i wyposażenia łazienkowego DONBUD w formie franczyzy, każdy utworzony Salon jest tworzony dla potrzeb potencjalnych klientów.

3. Tworzenia Salonu Płytek i wyposażenia łazienkowego DONBUD

Tworzenie Salonu rozpoczniemy od dostosowania lokalu do współczesnych wymogów aranżacyjnych przestrzeni. Lokal wyposażać będziemy w uzależnieniu od jego wielkości, lokalizacji i preferencji w produkty cenionych producentów. Dlatego współdziałać będziemy z producentami asortymentu handlowego, który znajdzie się w sprzedaży w tworzonym Salonie Płytek i wyposażenia łazienkowego DONBUD. Każde spotkanie przekładać będzie się w tworzonym projekcie Salonu. Ustalimy miejsca i ilość boksów łazienkowych, aranżacji, dobierzemy asortyment stosownie do potrzeb rynkowych, przestrzeni lokalu i trendów łazienkowych. Będziemy wspólnie dostosowywać przestrzeń lokalu, tworzyć Salon i pracować nad jego nowoczesny designem.

Czas budowy Salonu Płytek i wyposażenie łazienkowego DONBUD to około 2-3 miesiące od momentu wejścia ekip budowlano-wykończeniowych. Przez ten czas nadzorujemy zakres i jakość prac, wprowadzamy ewentualne poprawki.

Ustalimy termin otwarcia twojego nowego Salonu Płytek i aranżacji łazienek DONBUD

4. Wsparcie i szkolenia

W okresie gdy podpisaliśmy umowę franczyzową i trwa tworzenie nowego Salonu Płytek i wyposażenia łazienkowego DONBUD masz czas na szkolenie produktowe i sprzedażowe.
Nauka przez praktykę zdecydowanie jest najlepsza. Dlatego proponujemy możliwość praktycznej obserwacji i indywidualnego doświadczenia praktycznego w naszych Salonach. Praktyczna praca z klientem z udziałem naszych profesjonalistów pozwoli Ci na szybkie poczucie magii sprzedaży płytek i wyposażenie łazienkowego. Będziesz potrafić diagnozować i zaspokajać oczekiwania i potrzeby klientów w swoim nowym, własnym Salonie.

W trakcie szkolenia, a także w trakcie współpracy z nami pomożemy Ci dostarczając wiedzę, odpowiadając na twoje zapytania. Dostarczymy materiały, katalogi i inne wspomagające pracę w obsłudze klienta detalicznego, hurtowego i inwestycyjnego.

apisy etc.),

 •  
 • Reklama wizualna zewnętrzna (bilbordy stojące, kasetony/neony świetlne etc.),
 • Spotkania z glazurnikami (pokazy, szkolenia, spotkania „grillowe”),

  Czego oczekujemy od przyszłego partnera franczyzowego:

  1. podpisania umowy franczyzowej,

  2. wpłaty początkowej na poczet wykonania salonu łazienkowego (wpłata zostanie w 100% przeznaczona na otwarcie salonu),

  3. zobowiązanie się do zakupów towarów (płytki ceramiczne, armatura łazienkowa, sanitarna), tylko i wyłącznie od grupy zakupowej DONBUD, i partnerów handlowych,

  4. posiadanie długoletniego prawa do dysponowania przyszłym lokalem handlowym,

  5. zarejestrowanie firmy,

  6. zakupienie środka transportu do dostawy towaru dla klienta - min. 3,5 T (ładowność optymalna),

  7. zlecenie wykonania stanowiska kasowego według standardów DONBUD,

  8. zakupienie:

  a) kasy fiskalnej,

  b) komputera do sprzedaży, drukarki i innych urządzeń biurowych potrzebnych do prowadzenia działalności handlowej,

  c) programu sprzedażowo/magazynowego – (ze stałym dostępem do Internetu),

  d) laptopa do obsługi CAD CECORA dla projektanta,

   

  WSPARCIE MARKETINGOWE

 • Spójny system identyfikacji wizualnej,
 • Ekspozycje produktowe (stojaki na wykładziny, regały pod ekspozycje płytek, boksy łazienkowe, regały na chemie budowlane etc.),
 • Udział w akcjach reklamowych (gazetki, radio, prasa, bilbordy),
 • Reklama wizualna wewnętrzna (ubiór pracownika, plakaty, roll-up(y), cenówki, szyldy, 
 • Baza architektów i osób projektujących wnętrza,

 

Formularz kontaktowy

- Dane franczyzobiorcy (wymagane)

- Forma prawna franczyzobiorcy

- Osoba do kontaktu

- Dane do kontaktu

- Profil działalności

- Charakterystyka dotychczasowego profilu działalności, lub zdobytego doświadczenia zawodowego

- Rodzaj własności lokalu: lokal własny; lokal wynajmowany,

- Lokalizacja lokalu

- Powierzchnia użytkowa

- Parking: brak; własny; galerii,

- Adres e-mail

- Temat

- Treść wiadomości

- Zgoda na przetwarzanie danych osobowych 1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest P.H. JETA Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Gorzyckiej 34a 2) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji umowy- na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 3) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 4) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 5) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową zawarcia umowy.

Biuro DONBUD

tel. 62 503 3115

donbud@vp.pl

NIP 6181109375,

Regon 250994001

Imię i nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt :

Donbud Opatówek

ul. Helleny 20,

62-860 Opatówek

  Materiały budowlane

tel. 603 619 061

  Salon płytek                   

tel. 509 508 221

email: donbud.plytki@vp.pl  godz. otwarcia :                       

pn-pt :  7.00-18.00,                   

sob : 7.00-14.00                    

Copyrights '2021 DONBUD