Wkręty to elementy złączne wykorzystywane do łączenia różnych materiałów – takich jak drewno, metal, plastik czy płyty gipsowo-kartonowe. Istnieje wiele rodzajów wkrętów, które różnią się kształtem, przeznaczeniem, materiałem i rodzajem gwintu. Oto najpopularniejsze rodzaje wkrętów:

 

  • Wkręty do drewna

    • Gruby gwint, ostry czubek

    • Najczęściej używane do łączenia elementów drewnianych

    • Zazwyczaj ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej

  • Wkręty do metalu (blachowkręty)

    • Cienki, precyzyjny gwint

    • Mogą mieć wiercący czubek (samowiercące)

    • Przeznaczone do cienkich blach i profili metalowych

  • Wkręty do płyt kartonowo-gipsowych

    • Drobny, gęsty gwint (do metalu) lub grubszy (do drewna)

    • Często czarne, fosfatowane

    • Mają ostre końcówki i szerokie łby

  • Wkręty do betonu i cegły

    • Gruby gwint i masywna budowa

    • Wymagają wcześniejszego nawiercenia otworu lub użycia kołków

    • Stosowane z kołkami rozporowymi lub jako wkręty samogwintujące

  • Wkręty samowiercące

    • Mają końcówkę przypominającą wiertło

    • Nie wymagają nawiercania

    • Do metalu, drewna lub plastiku

  • Wkręty do płyt wiórowych (korpusowe)

    • Duży łeb, agresywny gwint

    • Często stosowane w meblarstwie

Wkręty 

Służy do instalacji profili dla sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych. Jest niezbędnym elementem montażowym dla konstrukcji podwieszanej na znacznie niższej niż tradycyjnie wysokości od stropu. Pręt został wykonany z odpornego na zgniatanie i obciążenia drutu stalowego, który gwarantuje stabilność budowanej konstrukcji.

Dostępne długości :

  • 250 mm

  • 500 mm 

  • 750 mm

  • 1000 mm 

  • 2000 mm 

Pręty mocujące z oczkiem 

Wieszak kotwowy jest łącznikiem pomiędzy krokwią a profilem sufitowym CD. 

 

  • służy do montażu oraz wypoziomowania profili CD60 w poddaszach i konstrukcjach dachowych, do których mocowane są okładziny z płyt gipsowych

  • budowa rusztów sufitów podwieszanych z kształtowników CD do stosowania wewnątrz budynku (do współpracy z profilem głównym sufitowym CD 60)

  • przewidziane przez producenta zamierzone zastosowanie lub zastosowania wyrobu budowlanego, zgodnie  z mającą zastosowanie zharmonizowaną specyfikacją techniczną: PN-EN 13964

  • wieszaki wykonane zostały z blachy stalowej ocynkowanej o grubości 0,8 mm

Dostępne długości :

  • 180 mm 

  • 270 mm 

Wieszak kotwowy 

Łącznik wzdłużny to produkt, wykorzystywany podczas prac związanych z wykonywaniem sufitów podwieszanych – łącznik wzdłużny ułatwi mocowanie profili.
Produkt jest przystosowany do zespalania profili głównych wzdłużnie. Potocznie mówiąc wykorzystuje sie go do przedłużenia profili prostych.

Łącznik wzdłużny 

Wieszak obrotowy do profila CD ze sprężyną to element montażowy stosowany w systemach sufitów podwieszanych, zapewniający szybkie i stabilne mocowanie profili CD do konstrukcji sufitowej. Wieszaki obrotowe do profil CD ze sprężyną to niezastąpione elementy w budowie sufitów podwieszanych, cenione za łatwość montażu, wytrzymałość i precyzyjną regulację. Są idealnym wyborem zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów zajmujących się konstrukcją sufitów.

Wieszak obrotowy 

Łącznik poprzeczny to niezbędny element w każdym typie sufitu, gdzie istnieje potrzeba stworzenia konstrukcji poprzecznej. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania łatwiej jest utrzymać kąt prosty między profilami, co wpływa na precyzję i solidność całej struktury.

Łącznik poprzeczny 

Służy do łączenia profili głównych nośnych CD w dwupoziomowych konstrukcjach nośnych sufitów podwieszanych.

Łącznik krzyżowy 

Wieszak płaski ES jest produktem uzupełniającym do profili CD 60 – służy do mocowania profili do sufitów i tworzenia modnych konstrukcji sufitów podwieszanych. Wieszak z blachy ze stali cynkowanej jest odpornym na obciążenia i korozję produktem, który gwarantuje trwałość, niezawodność i bezpieczeństwo instalacji.

Zapotrzebowanie na 1m2= 3,5szt.

Wieszaki do profili CD (łącznik ES)

 

Dostępne długości :

 

  • 7,5 mm

  • 12,5 mm 

  • 17,5 mm

  • 22,5 mm

Akcesoria do profili CD

Profil UA stosujemy w miejscu otworów drzwiowych w ścianach działowych. Charakterystyczne dla tych profili jest to, że są wykonywane z grubszej blachy niż pozostałe profile. Profile UA możemy również zastosować do umacniania zakończenia krawędzi ściany wolnostojącej.

Profil ościeżnicowy UA 100

Profil ościeżnicowy UA 75

Profil ościeżnicowy UA 50

Profile CW, w parze z profilami UW, służą między innymi do budowania konstrukcji ścian działowych. Wykonane z wysokiej jakości blachy, odpornej na korozję.

Profil ścienny CW 100

Profil ścienny CW 75 

Profil ścienny CW 50 

Przeznaczony do wykonywania ścian działowych oraz ścian osłonowych. Stosowany z profilami poziomymi UW tworzy konstrukcję systemów suchej zabudowy, tj. ściany działowe, ściany osłonowe.

 

Przeznaczony do wykonywania elementów dekoracyjnych, sufitów podwieszonych, zabudów poddaszy oraz okładzin ściennych. Stosowany z profilami ściennymi ud27 tworzy konstrukcję suchej zabudowy 

Profil ścienny UW 100

Profil ścienny UW 75

Profil ścienny UW 50

Profil sufitowy przyścienny  UD 27
 

Profil sufitowy główny CD 60
 

Profile 

Długość 3 mb 

Długość 2,5 mb 

Zastosowanie:

 

Listwa jest niezbędna do skutecznego, niepękającego połączenia warstwy tynku z ramą okienną. Specjalna uszczelka pozwala wykonać elastyczne i łatwe do utrzymania w czystości połączenie. Przeznaczona do stosowania na zewnątrz budynku.

Siatka podtynkowa elewacyjna niebieska 165 g 

Siatka z włókna szklanego 165 G/M2 wykorzystywana jest jako warstwa zbrojąca tynków w systemach dociepleń. Użycie siatki znacząco wpływa na wzmocnienie struktury elewacji. Zastosowanie siatki z włókna szklanego zmniejsza możliwość pęknięć gotowego tynku.

Włókna siatki 165 G/M2 w całości pokryte są specjalnym impregnatem, który zabezpiecza siatkę przed działaniem substancji niebezpiecznych w tym alkaliów.

Produkt ten cieszy się dobrą opinią wśród wielu firm budowlanych

Główne zalety:
- do wewnątrz i na zewnątrz

- wodoszczelna

- porowata powłoka

- prostota w montażu

- odporna na procesy starzenia

Dane techniczne:
Waga: 165 g/m²

Kolor: żółty

Przechowywanie: nieograniczone.

Opakowania: rolka 50m o szerokości 1m.

Siatka z włókna szklanego 150G /M2 wykorzystywana jest jako warstwa zbrojąca tynków w systemach dociepleń. Użycie siatki znacząco wpływa na wzmocnienie struktury elewacji. Zastosowanie siatki z włókna szklanego zmniejsza możliwość pęknięć gotowego tynku.

Włókna siatki 150 G/M2 w całości pokryte są specjalnym impregnatem, który zabezpiecza siatkę przed działaniem substancji niebezpiecznych w tym alkaliów.

Produkt ten cieszy się dobrą opinią wśród wielu firm budowlanych

Główne zalety:
- do wewnątrz i na zewnątrz

- wodoszczelna

- porowata powłoka

- prostota w montażu

- odporna na procesy starzenia

Dane techniczne:
Waga: 150 g/m²

Kolor: żółty

Przechowywanie: nieograniczone.

Opakowania: rolka 50m o szerokości 1m.

Listwa przyokienna z siatką

Siatka podtynkowa elewacyjna żółta 150 g 

Zastosowanie: 


Narożniki aluminiowe z siatką z włókna szklanego stosowane są do zabezpieczania naroży w systemach dociepleń opartych na styropianie i wełnie. Można je również stosować wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie przed możliwością uszkodzeń mechanicznych ostrych krawędzi ścian.

Długość 3 mb 

Długość 2,5 mb 

Narożnik aluminiowy z siatką 10x10 

Długość 3 mb 

Długość 2,5 mb

Narożniki do mokrych tynków 

Długość 3 mb 

Długość 2,5 mb 

Narożniki aluminiowe perforowane do płyt gipsowo-kartonowych 

Dostępne wymiary : 

do tworzenia krzywiznłukówelementów półokrągłych i wklęsłych,

do obudowy wanien, brodzików,

- do obudowy rur i pionów wodno-kanalizacyjnych,

- materiał do konstruowania półokrągłych blatów pod umywalki, półek, stopni, siedzisk np. w łazienkach SPA&Wellness,

- do wykonywania suchej zabudowy - całkowicie zastępuje k-g w łazience,

do stosowania w miejscach narażonych na intensywne działanie wilgoci i skroplonej wody tj. w łazienkachkabinach prysznicowychłaźniach parowych,

- idealne podłoże pod płytki ceramiczne, mozaiki, tynki strukturalne lub powłoki malarskie

- doskonała izolacja termiczna,

- doskonała izolacja akustyczna,

- całkowita wodoodporność,

swoboda w aranżacji wnętrz,

- bardzo lekka.

Cechy produktu : 

Przeznaczona jest do zabudowywania powierzchni ścian oraz podłóg wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, szczególnie w obszarach narażonych na działanie wody oraz wilgoci. Jest wyjątkowo łatwa w obróbce, dzięki czemu można w prosty sposób wykonać dowolne kształty zabudowy (formy półokrągłe). Jest to nowoczesny wyrób – lekki, wielofunkcyjny, czysty, łatwy do transportu oraz prosty i szybki w obróbce. Jest przy tym niezwykle trwały. Odznacza się dużą wytrzymałością na obciążenia oraz sztywnością wykonanej konstrukcji. Jest odporny na działanie wody oraz stanowi dobrą izolację termiczną oraz akustyczną.

Dostępne wymiary : 

Nacinana płyta budowlana WIM PLATTE 

Przeznaczona jest do wyrównywania i zabudowywania powierzchni ścian oraz podłóg wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, szczególnie w obszarach narażonych na działanie wody oraz wilgoci. Jest wyjątkowo łatwa w obróbce, dzięki czemu można w prosty sposób wykonać dowolne kształty zabudowy od prostych kątów po formy półokrągłe. Jest to nowoczesny wyrób – lekki, wielofunkcyjny, czysty, łatwy do transportu oraz prosty i szybki w obróbce. Jest przy tym niezwykle trwały. Odznacza się dużą wytrzymałością na obciążenia oraz sztywnością wykonanej konstrukcji. Jest odporny na działanie wody oraz stanowi dobrą izolację termiczną oraz akustyczną.

Płyta budowlana WIM PLATTE

Zastosowanie:

 

Płyta gipsowo-kartonowa do zastosowania w budownictwie wewnątrz budynków. Przeznaczona jest do stosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności takich jak np. łazienki czy kuchnie. W pomieszczeniach tych wilgotność względna może przekraczać 70%, lecz nie może być wyższa niż 85%, nie dłużej niż 10 h na dobę. Płytę stosuje się jako  poszycie ścian działowych i osłonowych, okładzin ściennych, sufitów podwieszanych i obudowy poddaszy.

Uwaga - jeżeli do powierzchni ścian działowych i okładzin ściennych będą przyklejane płytki ceramiczne, należy zastosować poszycie z dwóch warstw płyt.

Na powierzchni płyt, do których mają być przyklejane płytki ceramiczne, należy zastosować izolację z folii w płynie.

Płyta kartonowo gipsowa GKBI 12,5x1200x2600 mm wodoodporna zielona 

Zastosowanie:

 

Płyta gipsowo-kartonowa do zastosowania w budownictwie wewnątrz budynków. Wykorzystywana do wszelkiego rodzaju zabudów oraz do stosowania w systemach suchej zabudowy stosowanych w pomieszczeniach o wilgotności względnej nie wiekszej niż 70%. Maksymalna temperatura stosowania wynosi 50ºC.

Płytę stosuje się jako poszycie sufitów podwieszanych, obudowy poddaszy i okładzin ściennych.

Płyta kartonowo gipsowa GKB biała 12,5x1200x2600 mm

 

Płyty OSB mogą mieć zastosowanie do:

pokryć dachowych pod dachówki bitumiczne lub inne poszycia dachowe

  • budowy schodów, podestów, wybiegów
  • szalowania platform betonowych lub schodów zewnętrznych
  • tymczasowych ogrodzeń placów budowlanych
  • zamykania otworów budowlanych jak drzwi i okna
  • budowy skrzyń transportowych i palet
  • konstrukcji regałów, stojaków oraz stoisk wystawowych
  • półki meblowe, lady sklepowe, blaty stołowe, parapety wewnętrzne
  • wzmocnienia w meblach tapicerowanych
  • wykonania ścian w campingach, barakach i kontenerach

Format płyt 1250x2500 mm

 

Grubości :

 

  • 12 mm
  • 15 mm
  • 18 mm 
  • 22 mm

Płyty OSB 

Beton komórkowy to lekki, mineralny materiał budowlany. Ma unikalną strukturę pełną mikroporów, co zapewnia świetną izolacyjność termiczną, jak i niską masę własną. Beton komórkowy Ytong jest idealny do budowy ścian konstrukcyjnych, jednowarstwowych, a nawet ścian fundamentowych. Nada się również do murowania ścian działowych.

Wymiary 20x60 

Dostępne grubości :

 

  • 5 cm
  • 7,5 cm 
  • 11,5 cm
  • 24 cm

Beton komórkowy Ytong 

WIM WYLEWKA MAX30
SAMOPOZIOMUJĄCY, CEMENTOWY PODKŁAD PODŁOGOWY DO WYRÓWNYWANIA PODŁOŻY

Zaprawa samopoziomująca 

Zaprawa murarska do klinkieru ZK

Zaprawa tynkarska ZT

Zaprawa wyrównująca 

Zaprawy murarskie i tynkarskie 

Wylewka betonowa B30

Wylewka betonowa B20

  • do styropianu, siatki
  • do wełny mineralnej 
  • do płytek ceramicznych
  • do płyt kartonowo-gipsowych
  • do bloczków z betonu komórkowego

Betonowe wylewki 

Zaprawy klejowe 

SIKA

Zaprawy klejowe 

STABILL

Market Budowlany  Opatówek

ul. Helleny 20, tel. 603 619 061

Zaprawy klejowe 

FAST

WIM ZAPRAWA SW40
CEMENTOWA, WZMOCNIONA WŁÓKNAMI, SZYBKOSCHNĄCA ZAPRAWA SZPACHLOWO-WYRÓWNUJĄCA

Zaprawa murarska ZM

Wylewka betonowa B15

Zaprawy klejowe 

WIM

Kleje

Stropy Teriva

Kształtki wieńcowe

Płyty stropowe WPS

Dozbrojenia stropowe

Belki stropowe

Stropy

SUPER CEM II/B-M (V-LL) 32,5 R

  •     PN-EN 197-1:2012 "Cement - Część 1: Skład, wymagania i kryteria zgodności dotyczące cementów powszechnego użytku"
  •     PN-EN 197-2:2014 "Cement - Część 2: Ocena zgodności"

Cechy charakterystyczne:

  •     zwiększona wytrzymałość wczesna przy zawartości kamienia wapiennego w granicach: 10 -15 %
  •     dobra dynamika narastania wytrzymałości w dłuższych okresach twardnienia
  •     obniżona wodożądność wraz ze wzrostem ilości dodawanego kamienia
  •     wydłużony czas wiązania
  •     wysoka powierzchnia właściwa dzięki bardzo dobrej mielności kamienia wapiennego powoduje brak mikrospękań na powierzchni betonu
  •     ograniczenie wypływu wody na powierzchnię betonu w świeżej mieszance betonowej
  •     dobra urabialność zapraw i mieszanek betonowych
  •     umiarkowana ilość ciepła wydzielana podczas wiązania
  •     podwyższona odporność na działanie środowisk agresywnych
  •     niski skurcz zapraw

 

Zastosowanie:

  •     stabilizacja gruntu w budownictwie drogowym
  •     beton zwykły i towarowy klas C 8/10 - C 30/37
  •     beton na fundamenty i podbudowy
  •     zaprawy budowlane cementowe i cementowo - wapienne: murarskie i tynkarskie
  •     elementy prefabrykowane drobnowymiarowe
  •     posadzki betonowe

 

Cement portlandzki wieloskładnikowy SUPER CEM II/B-M (V-LL) 32,5 R  oferowany jest przez Cementownię Warta w workach papierowych (z wkłądką foliową) 25 kilogramowych na paletach foliowanych.

  • TERMOTON

  • P+W 25

  • wymiary: 325 x 250 x 235

  • klasa: 10 ; 15 ; 20

  • Λ = 0,254 W/(mK)

  • zużycie na m2 12,3 szt

  • waga 1 szt: 11,70 kg

  • ilość na palecie: 72 szt

  • *waga palety: 842,40 kg

 

  • TERMOTON

  • P+W 8

  • wymiary: 325 x 80 x 235

  • klasa: 15

  • Λ = 0,213 W/(mK)

  • zużycie na m2 12,3 szt

  • waga 1 szt: 4,77 kg

  • ilość na palecie: 216 szt

  • *waga palety: 1030,32 kg

  • TERMOTON

  • P+W 11,5 50

  • wymiary: 500 x 115 x 235

  • klasa: 15

  • Λ = 0,33 W/(mK)

  • zużycie na m2 8,2 szt

  • waga 1 szt: 9,70 kg

  • ilość na palecie: 96 szt

  • *waga palety: 931,20 kg

  • TERMOTON

  • P+W 11,5

  • wymiary: 325 x 115 x 235

  • klasa: 15

  • Λ = 0,210 W/(mK)

  • zużycie na m2 12,3 szt

  • waga 1 szt: 6,40 kg

  • ilość na palecie: 144 szt

  • *waga palety: 921,60 kg

  • TERMOTON

  • P+W 18,8

  • wymiary: 325 x 188 x 235

  • klasa: 15

  • Λ = 0,232 W/(mK)

  • zużycie na m2 12,5 szt

  • waga 1 szt: 9,72 kg

  • ilość na palecie: 96 szt

  • *waga palety: 933,12 kg

  • TERMOTON P+W 25 DIAMENT PLUS

  • wymiary: 325 x 250 x 235

  • klasa: 10

  • Λ = 0,158 W/(mK)

  • zużycie na m2 12,3 szt

  • waga 1 szt: 11,40 kg

  • ilość na palecie: 72 szt

  • *waga palety: 820,80 kg

  • TERMOTON

  • P+W 25 DIAMENT

  • wymiary: 325 x 250 x 235

  • klasa: 10 ; 15

  • Λ = 0,170 W/(mK)

  • zużycie na m2 12,3 szt

  • waga 1 szt: 11,70 kg

  • ilość na palecie: 72 szt

  • *waga palety: 842,40 kg

  • TERMOTON

  • P+W 25 50

  • wymiary: 500 x 250 x 235

  • klasa: 10

  • Λ = 0,280 W/(mK)

  • zużycie na m2 8 szt

  • waga 1 szt: 17,70 kg

  • ilość na palecie: 48 szt

  • *waga palety: 849,60 kg

  • TERMOTON

  • P+W 38

  • wymiary: 250 x 380 x 235

  • klasa: 15

  • Λ = 0,151 W/(mK)

  • zużycie na m2 16 szt

  • waga 1 szt: 14,00 kg

  • ilość na palecie: 72 szt

  • *waga palety: 1008 kg

Cement

Cegła

Cegła 

Materiały budowlane

Biuro DONBUD

tel. 62 503 3115

donbud@vp.pl

NIP 6181109375,

Regon 250994001

Kontakt :

Materiały budowlane

tel. 603 619 061

 

godz. otwarcia :

pn-pt : 7.00-18.00
sob : 7.00-14.00

Donbud Opatówek

ul. Helleny 20

62-860 Opatówek

       

Salon płytek                   

tel. 509 508 221

email: donbud.plytki@vp.pl

 

godz. otwarcia :                    

pn-pt :  9.00-18.00
sob : 7.00-14.00